Blog

facebook-live-logo2

Yayin.com.tr aldığınız tv ve ip kamera canlı yayın hosting hizmetinde artık yayınlarınızı ortak olarak facebook sayfanızda limitsiz izleyici desteği ile yayınlayabilirsiniz.
Herhangi bir eklenti kullanmadan facebook üzerinden yayınınızı yayınlamak için kontrol paneliniz de bulunan Facebook Yayınla giriş yapmanız yeterlidir.
Bu işlemi nasıl yapacağımızı kısaca görelim.
Not: Resimleri büyütmek için üzerine tıklamanız yeterlidir.

 • Öncelikle tv hosting veya ip kamera canlı yayın kontrol panelimize giriş yapıyoruz. Kontrol panelimizde bulunan Facebook Yayınla Tıklıyoruz.
facebook-yayinla1
 • Açılan sayfada facebook ortak yayın için özel logo yükleyebiliriz. Facebook yayını için özel yayın logosu yüklemek için Logo Yükle tıklayıp yayın logomuzu yükleyebiliriz. Logo önerilen boyutu 120×50 ve png formatında transparan ( saydam ) formatta logo yüklenmesini tavsiye ederiz. Bu işlemden sonra yayın logomuzun hangi pozisyonda olmasını seçebiliriz. Bu işlemlerin ardından şimdi FaceBook Yayinina Baslamak Icin Izin Al tıklayıp facebook hesabımıza giriş yapabiliriz.
facebook-yayinla2
 • İp kamera canlı yayın hizmetinde ise facebook üzerinden yayınlamak istediğiniz kamerayı seçmeniz yeterlidir.
facebook-yayinla7
 • Açılan sayfada facebook kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapıyoruz. ( Giriş yaptığınız sayfa facebook kendi sayfasıdır.) Yayınınızı kendi sayfanızda veya yönettiğiniz sayfalarda paylaşabilirsiniz. Bunun için Canlı videonu paylaşmak istediğin yeri seç altında bulunan açılır menüden seçimi yapıp sağ alta bulunan ileri tıklıyoruz.
  Önemli Not: İleri tıkladığınızda tarayıcınız üzerinde pop-up engeli var ise facebook sayfası kapanacaktır. Tarayıcınız bu durumda uyarı verecektir. Kontrol paneli adresinize pop-up izin vermeniz gerekmektedir.
facebook-yayinla3
 • İleri tıkladığımızda facebook yayın ön izleme ve yayın ile ilgili detayları gireceğiniz sayfa açılacaktır. Bu sırada kontrol panelizde Yayına Başla butonu aktif olacaktır.
facebook-yayinla4
 • Yayına Başla tıkladığımızda facebook yayını algılacak ve yayın ön izlemesi size gösterecektir. Bu sayfada yayınınızla ilgili detayları yazabilir. Gelişmiş bölümünden diğer ayarları yapabilirsiniz. Ön izleme gördüğünüzde artık facebook üzerinde yayınınızı paylaşmak için Canlı Yayına Geç tıklayabiliriz.
facebook-yayinla5
 • Yayınımızı facebook üzerinden ortak yayınlamaya başladık. Yayin.com.tr aldığınız hizmet paketinde bulunan izleyici limiti facebook üzerinden yayınlanan ortak yayınıza bağlı değildir.Yayin.com.tr var olan yayınızı ortak olarak facebook sunucu gönderir ve facebook size verdiği limitler doğrultusunda yayınınız gerçekleşir.
facebook-yayinla6

Arama

Son Yorumlar

  Şub 24, 2016

  Yayin.com.tr sizlere ücretsiz olarak sunduğu playerda bulunan yazı fontlarının ön izlemesini bu sayfada görebilirsiniz. Anton Archivo Narrow Arimo Bree Serif Courgette Cuprum ...

  Top
  YAYIN.COM.TR